Centrum rehabilitace páteře

Nabízíme Vám špičkové služby v centru Prahy na adrese Londýnská 59, Praha 2 - zastávka I. P. Pavlova.
Možnost bezproblémového parkování v podzemních garážích

Proč si vybrat rehabilitaci páteře u nás?

1)
Protože mám od roku 2005 s rehabilitací páteře velkou osobní zkušenost jako pacient. Již od roku 2005 se potýkám s diagnózou výhřezu meziobratlové ploténky.

2)
Protože již v roce 2012 jsem založil úspěšnou vzdělávací organizaci zdravého pohybu Yoda institut. Zde se soustředím na přednáškovou činnost na akreditovaných vzdělávacích kurzech pro sportovní trenéry, fyzioterapeuty i lékaře.

3)
A především protože Vám chci nabídnout profesionální péči tak, jak by měla v soukromém zařízení vypadat.

Mgr. Jiří Kalina – autor projektu

„Zdraví je dar, o kterém nevíme, dokud ho neztratíme.“

Specialisté na výhřez ploténky

Toto onemocnění většinou postihuje dolní část páteře v oblasti předposledního a posledního páteřního segmentu a umí opravdu „pekelně“ potrápit. Základem správné terapie by mělo být nastavení vhodných pohybových stereotypů a samozřejmě speciálně navržené cvičení. U nás na ploténky jdeme chytře využíváním vlastního specializovaného postupu z různých ověřených metodik. Celou terapii většinou podporujeme kineziotapingem, reflexní aktivací bránice a manuálními technikami.

výhřez22

Skolioza

Odborným názvem „Idiopatická skolioza“ se kterou je ideální pracovat již od dětství. Existuje celá řada specializovaných postupů, kterými lze tuto odchylku páteře ovlivňovat. Nám se nejvíce osvědčilo využití specializovaných nápravných cviků ze zdravotní tělesné výchovy v kombinaci s nejmodernějším terapeutickým konceptem DNS dle prof. Koláře. Nezavírejte se do korzetů, správně nastavená rehabilitace může dělat zázraky!

Bolest zad

K bolestem zad vede většinou vadné držení těla, které vzniká především z práce u PC nebo jako přetížení z vrcholového sportu. Odchylky od správného držení těla ve většině případů vedou k rozvoji závažnějších funkčních a strukturálních změn v oblasti páteře i dalších kloubů, proto jsou nutné specializované postupy se kterými Vám rádi pomůžeme. Dnes nejčastější svalové nerovnováze se též říká „Horní a dolní zkřížený syndrom“ a lze je korigovat cíleným kompenzačním cvičením a aktivací Hlubokého stabilizačního systému.

Neváhejte nás kontaktovat níže, ozveme se Vám zpět s nabídkou nejbližšího termínu.

Zajímá Vás, kdo se Vám bude věnovat?

Mgr. Jiří Kalina

  • Profesionální Fyzio&sport konzultant, specialista na pohybovou terapii a zakladatel projektu Movement medical.
  • Specializace: Fyzio-fitness přístupy, prevence bolestivých stavů vznikajících z nadužívání pohybového systému.
  • Více než 10 let přednáškové činnosti pro sportovní trenéry a fyzioterapeuty na vlastních akreditovaných kurzech.
  • Certifikovaný specialista DNS dle prof. Koláře.
  • Má na svém kontě více než 50 odborných kurzů vlastního vzdělávání.
  • Přes 12 let odborné praxe.

Naši spokojení klienti

MUDr. Petr Šrámek

lékař – neurolog

S panem Kalinou cvičím pravidelně již druhým rokem na bolavá záda a s jeho službami jsem maximálně spokojen. Rozhodl jsem se zkusit rehabilitační cvičení u Movement medical na základě semináře, který jsem zde absolvoval. Byl jsem doslova nadšen jeho kvalitou. Konečně někdo fyzioterapeutům a trenérům předává smysluplné informace z praxe.

Robin Holub

reprezentant ČR ve Freeski

Absolvoval jsem pod vedením pana Kaliny několik individuálních konzultací k technice cvičení ve fitness. Při něm jsme kladli důraz především na nastavení správných poloh při cvičení a zapojení Hlubokého stabilizačního systému. Za předané informace jsem velmi vděčný. Pomohly mi při sportovní přípravě a dál je využívám při tréninku mých svěřenců.

Pavla Kristelová

asistentka jednatele

Již před lety mě díky sedavé práci začaly zlobit bolesti krční páteře. Prošla jsem jsem několik rehabilitací, bohužel bez výsledku. Na doporučení kamarádky jsem proto zkusila využít služby Movement medical a rozhodně nelituji. Jak přímo pan Kalina, tak jeho tým specialistů rozhodně vědí, co dělají. Nepřešel ani měsíc, bolesti vymizely a mohli jsme rehabilitační program změnit na kondiční.

Při řešení Vašich problémů využíváme nejnovější terapeutické postupy

DNS dle prof. Koláře

Diagnostika a terapie trigger points

Aktivace HSSP - CORE

Koordinačně-zátěžová kinezioterapie

Kineziologické tejpování

Manuální terapie a mobilizace

Rádi Vám nabídneme také naše vzdělávací kurzy

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu.