Programy pro sportující děti

Každý sport s sebou přináší negativum ve formě přetížení pohybového systému. Z tohoto důvodu často již u velmi mladých sportovců vznikají zranění z nadužívání pohybového aparátu, která mohou znamenat i konec kariéry. Adekvátní kompenzace ve formě fyzioterapie a cíleného cvičení bohužel ve sportovních klubech často zcela chybí. V Movement medical sportujícím dětem postavíme komplexní program přímo na míru jejich individuálním potřebám a sportovní činnosti. Kompenzace má navíc přínos i v nárůstu sportovní výkonnosti. Náš specializovaný program je určen pro děti a mládež ve věku od 8 do 15 let.

„Ohýbej proutek, dokud je mladý.“

Proč je u dětí důležitá pohybová terapie

Čísla mluví jasně, správná kompenzace dokáže vznik zranění eliminovat v řádu 60-80%. Z činnosti ve sportovních klubech přitom víme, že právě v oblasti kompenzace bývají často zcela zásadní mezery (kompenzace ve formě fyzioterapie, cílených cvičení a strečinku se jednoduše nekoná nebo je absolutně nedostatečná) a to bohužel i u klubů na absolutně vrcholové úrovni. Čím dříve si mladý sportovec zažije správné pohybové stereotypy, tím lépe. Z tohoto důvodu je ideální začít s cílenou pohybovou přípravou již ve věku kolem 8 let.

Proč si vybrat nás

Naši specialisté se, mimo jiné, již více než 10 let zabývají přednáškovou činností pro sportovní trenéry a fyzioterapeuty. Garantujeme Vám zcela profesionální přístup. Nastavíme specializovaná cvičení, správný strečink, aktivaci Hlubokého stabilizačního systému páteře a vše potřebné tak, aby vše fungovalo lépe. Je jedno, zda Vaše dítě dělá atletiku, fotbal či hokej. Rádi se budeme věnovat každému malému sportovci a program nastavíme tak, abychom minimalizovali vznik zranění způsobených přetížením.

Naši spokojení klienti

MUDr. Jáchym Wiesner

dvojnásobný mistr světa v kickboxu

Panu Kalinovi jsem vděčný za to, že mi pomohl zlepšit techniku cvičení ve fitness, což jsem zužitkoval ve vrcholovém sportu. Co ale oceňuji nejvíce, jsou specializovaná cvičení na hluboký stabilizační systém páteře, která skvěle fungují k navýšení sportovní výkonnosti i proti bolesti zad. Bez těchto cviků bych na službách ve špitálu mohl jen těžko existovat. Pan Kalina má svůj vlastní přístup a jednoduše ví, co dělá.

Robin Holub

reprezentant ČR ve Freeski

Absolvoval jsem pod vedením pana Kaliny několik individuálních konzultací k technice cvičení ve fitness. Při něm jsme kladli důraz především na nastavení správných poloh při cvičení a zapojení Hlubokého stabilizačního systému. Za předané informace jsem velmi vděčný. Pomohly mi při sportovní přípravě a dál je využívám při tréninku mých svěřenců.

Lukáš Rác

bývalý crossfiťák

V Movement medical jste v těch nejlepších a nejrozumnějších rukou co znám. Poznal jsem Jirku a Petra v době kdy jsem se aktivně věnoval crossfitu a získané informace z našich konzultací jsem ihned přenesl do tréninku a světe div se, ono to fungovalo. Dnes se soustředím na trenérskou činnost, ale u kluků pravidelně absolvuji vzdělávací semináře a jsem si jistý jednou věcí: „Kdyby každej učil tak jako tady, byl by národ zdravej jako rybička“.

Při řešení Vašich problémů využíváme nejnovější terapeutické postupy

DNS dle prof. Koláře

Aktivace HSSP - CORE

Koordinačně-zátěžová kinezioterapie

Kineziologické tejpování

Manuální terapie a mobilizace

Fyzioflossing

Vedoucí specialista:
Mgr. Jiří Kalina

• Fyzio&sport konzultant, specialista na pohybovou terapii a zakladatel projektu Movement medical.

• Specializace: pohybová terapie, aktivace CORE, prevence zranění vznikajících z nadužívání pohybového systému.

• Více než 10 let přednáškové činnosti pro fyzioterapeuty a sportovní trenéry na vlastních akreditovaných kurzech.

• Certifikovaný specialista DNS dle prof. Koláře. • Má na svém kontě více než 30 kurzů vlastního vzdělávání a přes 12 let odborné praxe.

Rádi Vám nabídneme také naše vzdělávací kurzy

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu.