Profesionální sportovci

Vliv vrcholového sportu na pohybový aparát nelze zpochybnit. Z našich zkušeností můžeme říci, že v oblasti vrcholového sportu je u velké části sportovců na poli fyzioterapie a regenerace velká mezera, která při maximalizaci sportovní výkonnosti nepomáhá. Sportovní trenéři a fyzioterapeuti velmi často absolutně nespolupracují a z tohoto důvodu často dochází ke zraněním. Opakující se přetížení během sportovního výkonu je proto nutné adekvátně kompenzovat. Proto jsme pro Vás připravili náš specializovaný program cílené prevence zranění a maximalizace sportovní výkonnosti za využití speciálních přístupů ke svému tělu. Dovolíme si trochu neskromně tvrdit, že takto ucelený balíček informací a cviků, který získáte u nás jen tak někde nenajdete.

„Starej se o svoje tělo a ono ti to vrátí i s úroky!“

Co nabízíme

• Optimalizace sportovního tréninku v posilovně.

• Terapie a prevence zranění vznikajících ze sportovního přetížení.

Co získáte

• Vyšší sportovní výkonnost.

• Cílenou prevenci a minimalizaci sportovních zranění.

• Rychlejší návrat po zranění, pokud již vzniklo.

Jak spolupráce probíhá

Spolupráce by se měla odrazit od těchto základních bodů:

1. Analýza aktuálního tréninkového programu a fyzio diagnostika pohybových stereotypů. Úvodní zácvik do aktivace CORE a strečinku. Kineziotaping problematických oblastí.

2. Nastavení optimálního tréninkového plánu a techniky cviků v posilovně. Nastavení uceleného kompenzačního fyzio plánu (zahrnuje: cviky v posilovně, cviky na hluboký stabilizační systém, kompletní strečink a aktivaci oslabených svalových skupin).

3. Zpětná kontrola a případná úprava plánu. Vysvětlení všech souvislostí. Dle domluvy individuální pohybová terapie, kineziotaping problematických oblastí či terapie trigger points.

Jak se odlišujeme od konkurence

• Když chcete věci dělat pořádně, vyžaduje to více než vysokou školu, proto se snažíme v oblasti pohybové terapie neustále vzdělávat.

• Razíme cestu jednoduchosti, ale zároveň se soustředíme na detail. Často stačí udělat pouze několik drobných změn v nastavení segmentů těla, které přinesou ovoce.

• Pouze komplexnost přináší výsledky. Naučíme Vás ovládat střed těla, aktivovat oslabené svalové skupiny a samozřejmě ucelený strečink.

• Naučíme Vás, jak provádět cviky ve fitku tak, aby pro Vaše tělo byly přirozenější.

• Vysvětlíme Vám, proč stahovat kladku před hlavu, proč nedělat zkracovačky a tlaky nad hlavu… a mnohem více.

Naši spokojení klienti

MUDr. Jáchym Wiesner

dvojnásobný mistr světa v kickboxu

Panu Kalinovi jsem vděčný za to, že mi pomohl zlepšit techniku cvičení ve fitness, což jsem zužitkoval ve vrcholovém sportu. Co ale oceňuji nejvíce, jsou specializovaná cvičení na hluboký stabilizační systém páteře, která skvěle fungují k navýšení sportovní výkonnosti i proti bolesti zad. Bez těchto cviků bych na službách ve špitálu mohl jen těžko existovat. Pan Kalina má svůj vlastní přístup a jednoduše ví, co dělá.

Robin Holub

reprezentant ČR ve Freeski

Absolvoval jsem pod vedením pana Kaliny několik individuálních konzultací k technice cvičení ve fitness. Při něm jsme kladli důraz především na nastavení správných poloh při cvičení a zapojení Hlubokého stabilizačního systému. Za předané informace jsem velmi vděčný. Pomohly mi při sportovní přípravě a dál je využívám při tréninku mých svěřenců.

Lukáš Rác

bývalý crossfiťák

V Movement medical jste v těch nejlepších a nejrozumnějších rukou co znám. Poznal jsem Jirku a Petra v době kdy jsem se aktivně věnoval crossfitu a získané informace z našich konzultací jsem ihned přenesl do tréninku a světe div se, ono to fungovalo. Dnes se soustředím na trenérskou činnost, ale u kluků pravidelně absolvuji vzdělávací semináře a jsem si jistý jednou věcí: „Kdyby každej učil tak jako tady, byl by národ zdravej jako rybička“.

Při řešení Vašich problémů využíváme nejnovější terapeutické postupy

DNS dle prof. Koláře

Aktivace HSSP - CORE

Koordinačně-zátěžová kinezioterapie

Kineziologické tejpování

Manuální terapie a mobilizace

Fyzioflossing

Vedoucí specialista:
Mgr. Jiří Kalina

• Fyzio&sport konzultant, specialista na pohybovou terapii a zakladatel projektu Movement medical.

• Specialista na pohybovou terapii a komplexní fyzio-fit přístupy ve sportu.

• Více než 10 let přednáškové činnosti pro fyzioterapeuty a sportovní trenéry na akreditovaných kurzech.

• Specializace: prevence zranění a maximalizace sportovního výkonu.

• Certifikovaný specialista DNS dle prof. Koláře.

• Více než 30 absolvovaných odborných kurzů a 12 let odborné praxe.

• Reference: Jáchym Wiesner (mistr světa v kickboxu), Dušan Andrašovský (hokejista – HC Plzeň), Robin Holub (bývalý reprezentant ČR ve freeski) a další….

Rádi Vám nabídneme také naše vzdělávací kurzy

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu.